Най-великият наръчник за истории за Китай

Най-великият наръчник за истории за Китай

Най-великият наръчник за истории за Китай

Blog Article

Информация относно здравните изисквания: няма задължителни медицински и санитарни изисквания при пътуване до Китай.

Всяка от историите не само предава абстрактни и сложни концепции за управление на сравнително разбираем език, но също така създава непосредствена емоционална връзка меоду говорител и слушател. Всяка история в настоящата книга е допълнена със секция "Коментари", чиято цел е да я обогати, да я подкрепи с повече подробности и да осигури по-живи описания на хората и събитията в нея, за да може читателят да разбере най-добре нейната същност и поука.

Книгата включва разкази като „Арнаудската красота на господ Бог“, „Таньо Войвода“, „Романс за палача“, „Македонска стрелба“, „Синята пустиня“, „Бог за безбожници“, „Нощите на една вдовица“, „Роби на свободата“, „Балканска мадона“ и др.

Книжарница Хермес Светлина от изтока (разкази от Китай)

Ако искате наистина да се почувствате на ново място, то определено Китай е подходяща дестинация за Вас. Обикновено екскурзиите са повече от десетдневни, тъй като все пак разстоянието, което се покрива е голямо и си заслужава човек да опознае добре Китай след като е инвестирал десетина часа за път със самолет.

Трябва да се дават много звездички за подобни инициативи! Написана на такъв прекрасен български от китайката Йен-и Джен. Като всеки сборник с разкази има някои по-слаби, има и прекрасни, показва картина на Съвременен Китай без идеализация или принизяване, искрено и много близко до нашите нрави, ако питате мен.

Тогава тя млъкна, а да млъкне някой от Андоновия род, е все едно от червей да издоиш мляко – тоест никога.

Творбите му получават широко признание поради своята наситена атмосфера и иновативно въображение, те успешно съчетават ефимерното с реалността, като се фокусират върху разкриването на същността и естетиката на науката.

Както и да е. Купих една от стихосбирките ѝ като подарък за майка ми.Един ден, когато посетих родителите си, видях същата книга оставена на масата в кухнята. Отворих я да попрочета нещо. Всички стихотворения бяха равни като вода, наистина липсваше емоцията от ранната ѝ поезия. Но едно от тях беше центърът на стихосбирката. То се казваше „Оранжева“. Младостта е оранжева. Любовта, която те кара да забравиш мечтата си, е оранжева. Огънят е оранжев. Опасно оранжево, но безумно красиво. Този огън в нас угасна. Но всеки от нас, за малко, или малко повече, някога притежаваше това оранжево.Подарих картината на същата галерия, от която я бях купил. Имах условие – да я закачат обратно на оранжевата стена. Казаха, че там вече нямало цветни ??????? стени, но щом настоявам толкова много… Имало и по-странни изисквания от моето оранжево.

От Вергилий. Странно е, че в ерата на глобалната информация все още имаме нужда от човешката призма, от съвременния Вергилий. Защото все пак сме хора. Как бихме могли да видим невидимото без човешкия разказ? Мисля си, че само космополити (с богата обща култура, отворена сетивност и уважение към всяка религия и култура) могат да бъдат такива водачи.

Самотна майка е набедена за наемна убийца в невероятно забавния трилър „Финли Донован избива рибата“

Представата за Осемте безсмъртни се формира още през първите векове на нашата ера, по времето на династия Хан. В основата ѝ стои един вече утвърден персонаж от китайската митология – мъдрецът, който се е оттеглил от обществения живот, за да живее в хармония с природата и себе си.

Превод от китайски: Христина Теодосиева, Мая Ненчева. Съставител: Антония Цанкова. Консултант: Джан Кайюе

В центъра на тези истории е впечатляваща галерия от героични фигури: тук са Нюуа – богинята майка, измайсторила човеците от глина, Шъннун – създателят на земеделието и на лечението с билки, а също и Цан Дзие, който създал писмеността, както и Великия Ю, победил потопа.

Report this page